“Azərbaycan Hava Yolları”nın mətbuat xidmətinin məlumatı
24 fevral 2020-ci il, Bakı – Çoxsaylı müraciətlərlə əlaqədar olaraq “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin mətbuat xidməti bildirir ki, “Buta Airways” aviaşirkəti hazırda İran istiqamətində yerinə yetirilən uçuşların mövcud cədvəlinə dəyişiklik etməyi planlaşdırmır.
“O cümlədən, aşağıbüdcəli “Buta Airways” aviaşirkəti Bakı-Tehran-Bakı istiqamətində gündəlik uçuşlar həyata keçirir və ştat rejimində hazırkı cədvələ əsasən reyslər həyata keçirməyi planlaşdırır. Həmçinin bildirmək istəyirəm ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda və Azərbaycanın digər hava limanlarında “İran Air” aviaşirkəti tərəfindən yerinə yetirilən reyslərə heç bir məhdudiyyət tətbiq olunmayacaq”, - AZAL prezidenti Cahangir Əsgərov bildirmişdir.
Bundan əlavə, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun müvafiq qurumları Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi və Səhiyyə Nazirliyi ilə birlikdə İrandan gələn reyslərdə sanitar-karantin nəzarətini gücləndirmişdir, bu istiqamətdə əlavə tədbirlər görüləcəkdir.

24 February 2020, Baku - In connection with numerous appeals, the press-service of Azerbaijan Airlines CJSC reports that Buta Airways currently does not plan to make changes to the current flight schedule to Iran.
"In particular, low-cost airline Buta Airways that operates daily flights on the Baku-Tehran-Baku route, plans to continue the flights in accordance with the current schedule. Also, I would like to inform that Heydar Aliyev International Airport and other airports of Azerbaijan will not impose any restrictions on flights operated by Iran Air", - AZAL President Jahangir Asgarov said.
In addition, the relevant structures of the Heydar Aliyev International Airport together with the State Customs Committee and the Ministry of Healthcare of Azerbaijan have strengthened the sanitary-quarantine control on flights arriving from Iran, additional measures will be taken in this direction.