27 oktyabr 2017-ci il, Sankt-Peterburq – Cümə günü Sankt-Peterburqda “Buta Airways” aviaşirkətinin turizm agentlikləri üçün təqdimatı keçirilmişdir.
Təqdimatda Azərbaycanın Sankt-Peterburqdakı Baş Konsulu Sultan Qasımov, “Vozduşnıe Vorota Severnoy Stoliçi" ("Воздушные Ворота Северной Столицы") MMC-nin kommersiya direktoru Yevgeni İlyin, “Silk Way Travel” turizm agentliyinin nümayəndələri, Rusiyanın kütləvi informasiya vasitələri və yüzdən çox turizm agentliklərinin nümayəndələri iştirak etmişdirlər.
“Super Avia” şirkətinin turizm üzrə direktoru Olqa Voykina çıxışı zamanı Azərbaycanın turizm imkanları haqqında danışmışdır. O vurğulamışdır ki, Azərbaycanda həm qış və yay istirahəti, həm də ekskursiya və müalicə-sağlamlıq turizmi üçün şərait yaradılmışdır.
Təqdimatın sonunda hədiyyə uduşları oynanılmışdır.
Qeyd edək ki, Bakı - Sankt-Peterburq istiqamətində uçuşlar oktyabrın 30-dan etibarən yerinə yetiriləcək. Aviaşirkətin digər istiqamətləri kimi bu istiqamət üzrə də minimal qiymət 29 avro (bir tərəfə) təşkil edir. Uçuşlar çərşənbə axşamı və bazar günündən başqa hər gün yerinə yetiriləcək. Bakıdan uçuş yerli vaxtla saat 08:00-da, Sankt-Peterburqdan uçuş isə yerli vaxtla saat 12:10-da həyata keçiriləcək.
“Büdcə” və “Standart” tarifləri üzrə aviabiletləri rəsmi saytda əldə etmək mümkündür. 10 kq-dək çəkisi olan əl yükü (55x35x20 sm ölçülərini gözləmək şərtilə), çəkisi 23 kq-dək olan baqaj və hava limanında ödənişsiz qeydiyyatı nəzərdə tutan "Super" tarifi üzrə aviabiletləri agentliklərin bütün satış ofislərində əldə edə bilərsiniz.
Lou-kost aviaşirkət olaraq, “Büdcə” minimal tarifində baqajın, əl yükünün daşınması, təyyarə göyərtəsində isti yeməklər, hava limanında qeydiyyat, eləcə də təyyarədə yer seçimi kimi əlavə xidmətlər ödəniş müqabilində təklif edilir.
“Buta Airways” Azərbaycanın ilk aşağı büdcəli aviaşirkətidir və "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin (AZAL) struktur bölməsidir. 2016-ci ilin dekabrında əsası qoyulmuşdur. Uçuşlar 2017-ci ilin sentyabr ayından yerinə yetirilməyə başlanmışdır.
Aviaşirkətin donanması müasir “Embraer” təyyarələrindən ibarətdir. Aviaşirkət Bakıda, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda yerləşir.

October 27, 2017, Saint Petersburg - Buta Airways held a presentation for travel agencies in Saint Petersburg on Friday.
The presentation was attended by Azerbaijan’s Consul General in Saint Petersburg Sultan Gasimov, Commercial Director of the Northern Capital Gateway LLC Evgeniy Ilyin, representatives of Silk Way Travel agency, Russian mass media, as well as representatives of more than one hundred travel agencies.
Super Avia company’s director for tourism Olga Voikina during her speech spoke about Azerbaijan’s tourism opportunities. She stressed that good conditions are created in Azerbaijan for winter and summer holidays, as well as for excursion and health tourism.
A prize draw was held at the end of the presentation.
It should be noted that flights in the direction of Baku – Saint Petersburg will be operated starting from October 30. Minimum fare, like for the rest destinations of the airline, is only €29 (one way). Flights will be operated every day except Tuesdays and Sundays. Departure time from Baku - 08:00 local time, return flight from Saint Petersburg - 12:10 local time.
Air tickets on "Budget" and "Standard" fares can be purchased on the official website. One can buy air tickets on "Super" fare, which includes a hand luggage up to 10 kg (dimensions 55x35x20 cm), a baggage up to 23 kg and free check-in at the airport, from all sales offices of the agents.
Being a low-cost airline, the minimum fare “Budget” offers additional services such as carriage of baggage, hand luggage, hot onboard meals, check-in at the airport, as well as seat selection in the airplane on the flights on a paid basis.
You can follow all updates and news on the social networks pages of Buta Airways.
Buta Airways is the first low-cost airline in Azerbaijan, a structural unit of the CJSC Azerbaijan Airlines (AZAL). It was founded in December 2016. The flights operated from September 2017. The Airline’s fleet consists of modern Embraer aircrafts. The Airline is based in Baku, at the Heydar Aliyev International Airport.