27 oktyabr 2017-ci il, Sankt-Peterburq – Cümə günü Sankt-Peterburqda “Buta Airways” aviaşirkətinin turizm agentlikləri üçün təqdimatı keçirilmişdir.
Təqdimatda Azərbaycanın Sankt-Peterburqdakı Baş Konsulu Sultan Qasımov, “Vozduşnıe Vorota Severnoy Stoliçi" ("Воздушные Ворота Северной Столицы") MMC-nin kommersiya direktoru Yevgeni İlyin, “Silk Way Travel” turizm agentliyinin nümayəndələri, Rusiyanın kütləvi informasiya vasitələri və yüzdən çox turizm agentliklərinin nümayəndələri iştirak etmişdirlər.
“Super Avia” şirkətinin turizm üzrə direktoru Olqa Voykina çıxışı zamanı Azərbaycanın turizm imkanları haqqında danışmışdır. O vurğulamışdır ki, Azərbaycanda həm qış və yay istirahəti, həm də ekskursiya və müalicə-sağlamlıq turizmi üçün şərait yaradılmışdır.
Təqdimatın sonunda hədiyyə uduşları oynanılmışdır.
Qeyd edək ki, Bakı - Sankt-Peterburq istiqamətində uçuşlar oktyabrın 30-dan etibarən yerinə yetiriləcək. Aviaşirkətin digər istiqamətləri kimi bu istiqamət üzrə də minimal qiymət 29 avro (bir tərəfə) təşkil edir. Uçuşlar çərşənbə axşamı və bazar günündən başqa hər gün yerinə yetiriləcək. Bakıdan uçuş yerli vaxtla saat 08:00-da, Sankt-Peterburqdan uçuş isə yerli vaxtla saat 12:10-da həyata keçiriləcək.
“Büdcə” və “Standart” tarifləri üzrə aviabiletləri rəsmi saytda əldə etmək mümkündür. 10 kq-dək çəkisi olan əl yükü (55x35x20 sm ölçülərini gözləmək şərtilə), çəkisi 23 kq-dək olan baqaj və hava limanında ödənişsiz qeydiyyatı nəzərdə tutan "Super" tarifi üzrə aviabiletləri agentliklərin bütün satış ofislərində əldə edə bilərsiniz.
Lou-kost aviaşirkət olaraq, “Büdcə” minimal tarifində baqajın, əl yükünün daşınması, təyyarə göyərtəsində isti yeməklər, hava limanında qeydiyyat, eləcə də təyyarədə yer seçimi kimi əlavə xidmətlər ödəniş müqabilində təklif edilir.
“Buta Airways” Azərbaycanın ilk aşağı büdcəli aviaşirkətidir və "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin (AZAL) struktur bölməsidir. 2016-ci ilin dekabrında əsası qoyulmuşdur. Uçuşlar 2017-ci ilin sentyabr ayından yerinə yetirilməyə başlanmışdır.
Aviaşirkətin donanması müasir “Embraer” təyyarələrindən ibarətdir. Aviaşirkət Bakıda, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda yerləşir.

Buta Airways провела презентацию в Санкт-Петербурге
27 октября 2017 года, Санкт-Петербург – В Санкт-Петербурге в пятницу состоялась презентация авиакомпании Buta Airways для туристических агентств.
В презентации приняли участие Генеральный консул Азербайджана в Санкт-Петербурге Султан Гасымов, коммерческий директор ООО "Воздушные Ворота Северной Столицы" Евгений Ильин, представители туристического агентства Silk Way Travel, средства массовой информации России, представители более ста туристических агентств.
Директор по туризму компании Super Avia Ольга Войкина во время выступления рассказала о туристических возможностях Азербайджана. Она подчеркнула, что в Азербайджане созданы условия как для зимнего и летнего отдыха, для экскурсионного и оздоровительного туризма.
По окончанию презентации состоялся розыгрыш призов.
Отметим, что рейсы в направлении Баку - Санкт-Петербург начнут выполняться 30 октября.  Минимальная цена, как и по остальным направлениям авиакомпании, составляет 29 евро (в одну сторону). Полеты будут совершаться каждый день кроме вторника и воскресенья, время вылета из Баку 08:00, обратный рейс из Санкт-Петербурга в 12:10 по местному времени.
Авиабилеты по тарифам «Бюджет» и «Стандарт» можно приобрести на официальном сайте. Во всех офисах продаж агентов можно приобрести авиабилеты по тарифу «Супер» с включенной ручной кладью до 10 кг (при соблюдении размеров 55x35x20 см), багажом до 23 кг и бесплатной регистрацией в аэропорту.
Будучи лоукостером, в минимальном тарифе «Бюджет» такие дополнительные услуги, как провоз багажа, ручной клади, горячее питание на борту, регистрация в аэропорту, а также выбор места в самолете предлагаются в качестве платных опций.
Buta Airways – первая низкобюджетная авиакомпания Азербайджана, структурное подразделение в составе ЗАО «Азербайджанские Авиалинии» (AZAL). Основана в декабре 2016 года. Рейсы начали выполняться с сентября 2017 года. Флот авиакомпании состоит из современных самолетов Embraer. Авиакомпания базируется в Баку, в Международном аэропорту Гейдар Алиев.