“Buta Airways” fevral ayında Mineralnıye Vodı şəhərinə uçuşları bərpa edir
“Buta Airways” aviaşirkəti Bakıdan Mineralnıye Vodı şəhərinə birbaşa reysləri bərpa edir. Aviadaşıyıcı fevralın 6-dan uçuşları həyata keçirəcək.
Bakı-Mineralnıye Vodı-Bakı marşrutu üzrə uçuşlar həftədə iki dəfə - çərşənbə axşamı və bazar günləri yerinə yetiriləcək.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl, 2021-ci ilin may ayının sonundan 2022-ci ilin yanvar ayına qədər Mineralnıye Vodı şəhərinə uçuşlar “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti tərəfindən həyata keçirilirdi.
Həmin uçuşlara biletləri butaairways.az rəsmi saytından (“Büdcə”, “Standart” və “Super” tarifləri üzrə), həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərindən (yalnız "Super" tarifi üzrə) əldə edə bilərsiniz.
Biletlərin dəyəri 29 avrodan başlayır.
Pandemiya dövründə qeyd edilən reyslərə həm gediş, həm gəliş zamanı Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun 1-ci Terminalında xidmət göstərilir.
Rusiyaya səfər etməyi planlaşdıran Azərbaycan vətəndaşlarının bu ölkənin ərazisinə giriş hüququ olmalıdır. Pandemiya dövründə RF ərazisinə giriş qaydaları aviaşirkətin saytında qeyd edilmişdir: https://www.butaairways.az/az/covid/russia.
Azərbaycanda COVID-19 üçün test verilə bilən klinikaların siyahısı aviaşirkətin saytında qeyd edilmişdir: https://www.butaairways.az/az/covid/clinics
Rusiya şəhərlərindən Azərbaycana uçuş zamanı COVİD-19 testindən keçmək zəruridir. PCR-testin mənfi nəticəsi barədə arayışda onun həqiqiliyini təsdiq edən QR-kodun olması tövsiyə edilir. Belə kodun mövcudluğu hava limanında rəsmiyyət prosedurlarından daha sürətli keçməyə kömək edəcəkdir. COVID-19 testinin nəticəsi uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində etibarlı olmalıdır.

Buta Airways reopens direct flights from Baku to Mineralnye Vody. The air carrier will start operating flights from February 6.
Flights en route Baku-Mineralnye Vody-Baku will be operated twice a week - on Tuesdays and Sundays.
It should be noted that earlier, from the end of May 2021 to January 2022, flights to Mineralnye Vody were carried out by Azerbaijan Airlines.
Azerbaijani citizens planning to travel to Russia should have the right to enter the territory of Russia. The entry requirements for Russia during the COVID-19 pandemic are available on the Airline's website at https://www.butaairways.az/en/covid/russia.
The list of clinics in Azerbaijan where you can take COVID-19 test is published on the Airline's website at https://www.butaairways.az/en/covid/clinics.
When departing from Russia to Azerbaijan, passengers should be tested for COVID-19. It is recommended to have a QR code embedded on the certificate confirming its authenticity. This will help to speed up the formalities at the airport. Passengers travelling on this route should ensure that their COVID-19 test results are valid for 72 hours prior to flight departure.