28 aprel 2021-ci il, Bakı – "Buta Airways" aşağıbüdcəli aviaşirkəti beynəlxalq uçuşların coğrafiyasını genişləndirir. Aviaşirkət Bakıdan Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərinə uçuşları bərpa edəcək. Bakı-Ankara-Bakı marşrutu üzrə xüsusi reyslərin 17 may tarixindən etibarən həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Uçuş cədvəlinə əsasən aviaşirkət həftədə iki reys - həftənin birinci və dördüncü günləri uçuşlar yerinə yetirəcək.
Azərbaycanın aşağıbüdcəli aviaşirkəti ötən ilin 6 dekabr tarixindən İzmir şəhərinə uçuşlar həyata keçirir, cari ilin 18 mart tarixindən isə Bakıdan İstanbula hava əlaqəsini bərpa etmişdir.
Qeyd edilən reyslərə biletlər "Buta Airways" aviaşirkətinin rəsmi saytında (“Super” və “Standart” tarifləri üzrə), həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərində (yalnız “Super” tarifi üzrə) mövcuddur.
Aviabiletlərin qiyməti 55 avrodan başlayır.
Bakı-Ankara istiqaməti üzrə reyslərin sərnişinləri:
Ankara-Bakı istiqaməti üzrə reyslərin sərnişinləri:
- koronavirus infeksiyasının olmaması barədə arayış almalıdırlar. Testin nəticəsində QR-kod qeyd olunması tövsiyə olunur (QR-kodun həqiqiliyi qeydiyyat masalarında yoxlanılacaq). Türkiyədən uçuş zamanı “Memorial Sağlık Grubu”nun klinikalarından birində və ya ölkənin səhiyyə nazirliyinin saytında dərc olunmuş siyahıdakı klinikalarda test vermək mümkündür: https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html
Koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısını almaq məqsədilə və ölkədəki epidemioloji vəziyyətlə əlaqədar olaraq sərnişinləri qarşılayan və yola salan vətəndaşlar aerovağzal binasına buraxılmayacaq.
Xəbərləri və yenilikləri “Buta Airways”in sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələrində izləyə bilərsiniz:

The Low-cost Airline of Azerbaijan - Buta Airways to Start Operating Special Flights to Ankara
28 April 2021, Baku – “Buta Airways” - the low-cost airline of Azerbaijan expands the geography of international flights. The Airline will relaunch flights from Baku to the capital of Turkey – Ankara. Starting from May 17 the special flights on route Baku-Ankara-Baku are planned to be operated.
According to the schedule, the Airline plans to operate two flights a week - on Mondays and Thursdays.
The low-cost airline of Azerbaijan has been operating flights to Izmir since December 6 last year, and has resumed flights from Baku to Istanbul since March 18 this year.
Tickets for these flights are available on the official website of “Buta Airways” (at the “Super” and “Standard” fares), as well as at the official agencies of the Airline (only at the “Super” fare).
The cost of a ticket for the flight starts from 55 euros.
During the COVID-19 pandemic, these flights will be served via Terminal 1 of Heydar Aliyev International Airport both for departures and arrivals.
Passengers traveling on Baku-Ankara airport flights should:
- have the right to enter the territory of Turkey. The entry requirements for Turkey during the COVID-19 pandemic are available on the Airline's website at: https://www.butaairways.az/en/covid/turkey
- get a negative COVID-19 test certificate. The list of clinics in Azerbaijan where you can take COVID-19 test is published on the Airline's website at: https://www.butaairways.az/en/covid/clinics
Passengers traveling on Ankara-Baku flights should:
- get a negative COVID-19 test certificate. It is recommended to have a QR code embedded on the test results which will be verified at the check-in counters. When leaving Turkey, you can take the test at one of the “Memorial Sağlık Grubu” clinics or other clinics from the list published on the website of the Ministry of Health of the country: https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html
Passengers in both directions should ensure that their COVID-19 test results are valid for 48 hours prior to their scheduled flight departure.