“Buta Airways” aviaşirkəti İzmirə reyslərin sayını artırır
29 iyul 2021-ci il, Bakı – Aşağıbüdcəli aviadaşıyıcı “Buta Airways” 30 iyul tarixindən etibarən Bakıdan Türkiyənin kurort şəhəri olan İzmirə xüsusi reyslərin sayını artırır.
Belə ki, yay uçuş cədvəli çərçivəsində, həftədə üç dəfə (çərşənbə, cümə və bazar günləri) Bakı-İzmir-Bakı istiqamətində yerinə yetirilən gündəlik reyslərə daha bir reys əlavə olunacaq. Bununla da bu istiqamətdə reyslərin sayı həftədə 10 dəfəyə çatdırılacaq.
Ölkədə epidemioloji vəziyyətlə və məhdudiyyətlərin tətbiqi ilə əlaqədar aviaşirkət biletləri yalnız iki tarif - "Standart" və "Super" tarifləri üzrə təklif edir.
Hər iki tarifə təyyarədə ödənişsiz yer seçimi və hava limanında qeydiyyat daxildir.
Həmin uçuşlara biletləri butaairways.az rəsmi saytından ("Super" və "Standart" tarifləri üzrə), həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərindən (yalnız "Super" tarifi üzrə) əldə edə bilərsiniz. Aviabiletin dəyəri 55 avrodan başlayır.
Pandemiya dövründə qeyd edilən reyslərə həm gediş, həm gəliş zamanı Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun 1-ci Terminalında xidmət göstərilir. Pandemiya ilə əlaqədar tətbiq edilən bütün rəsmi prosedurlardan əvvəlcədən keçmək üçün sərnişinlərə qeydiyyatdan üç saat əvvəl hava limanına gəlmələri tövsiyə olunur.
Pandemiya dövründə Türkiyəyə giriş qaydaları ilə aviaşirkətin saytında aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış ola bilərsiniz: https://www.butaairways.az/az/covid/turkey
Azərbaycana gələn sərnişinlərin həmçinin ölkəyə giriş qaydaları ilə aşağıdakı keçid vasitəsilə tanış olmaları tövsiyə edilir: https://www.butaairways.az/az/covid/azerbaijan
Azərbaycanın aşağıbüdcəli aviadaşıyıcısı ötən il dekabrın 6-dan İzmirə xüsusi reyslər həyata keçirir.
Onu da qeyd edək ki, Türkiyə və Azərbaycan hökumətləri arasında imzalanmış şəxsiyyət vəsiqəsi ilə səfər haqqında protokola əsasən, 2021-ci ilin 1 aprel tarixindən etibarən iki ölkə vətəndaşları sadəcə yeni nümunəli şəxsiyyət vəsiqəsi ilə birbaşa səfərlər edə bilərlər.

Buta Airways to Increase the Number of Flights to Izmir
July 29th, 2021, Baku – “Buta Airways” - the low-cost airline will increase the number of special flights from Baku to the Turkish resort city of Izmir from July 30.
As part of the summer schedule, another flight will be added to the daily flights on route Baku-Izmir-Baku three times a week (on Wednesday, Friday and Sunday). Thus, the number of flights in this direction will be increased to 10 times a week.
During the COVID-19 pandemic, these flights will be served in Terminal 1 of the Heydar Aliyev International Airport both for departures and arrivals. Passengers are advised to arrive at the airport three hours before check-in in order to pass all the formalities introduced in connection with the COVID-19 pandemic in advance.
The entry rules for Turkey during the COVID-19 pandemic are available on the Airline's website at: https://www.butaairways.az/en/covid/turkey
Passengers travelling to Azerbaijan are also recommended to familiarize with the entry rules by following the link: https://www.butaairways.az/en/covid/azerbaijan
The Azerbaijani low-cost airline performs flights to Izmir since December 6 last year.
We also note that, according to the approved Protocol on travel by using identity cards signed between the governments of Turkey and Azerbaijan, starting from April 1, 2021, citizens of the two countries will be able to make mutual trips by using the identity cards of a new type.